İngiltere Lise Eğitimi

ingiltere lise eğitimi


NEDEN BİRLEŞİK KRALLIK?

Birleşik Krallık, derece ve nitelikleri ile dünya çapında bilinmektedir. Eğitim konusunda bu mükemmellik standardı, ülkenin köklü tarihine ve dünyanın en eski eğitim kurumlarını bünyesinde bulundurmasına dayanır. Gerek üniversite gerek lise eğitiminizi böyle köklü eğitimi ile bilinen bir ülkede almak, gelecekte kariyer yaparken sizin lehinize büyük bir artı olacaktır.

Dünyaca tanınan eğitim sisteminin yanı sıra, Birleşik Krallık ayrıca kültürel olarak hem Avrupa’ya, hem de Kuzey Amerika’ya açılabilecek bir kapıdır. Birleşik Krallık, aynı zamanda tüm din ve inançların bir şekilde temsil edildiği çok kültürlü toplumuyla tanınmaktadır. Irk, etnik ve dini bir hamoni ile Birleşik Krallık, yeni geleneklere ve kültürlere çok açıktır – başka ülkelerden gelen öğrenciler için harika bir olanaktır! Ayrıca, bir ibadet yerinin, çoğu büyük din için kolayca erişilebileceğinden emin olabilirsiniz.

QUEEN ETHELBURGA’S COLLEGIATE

QUEEN ETHELBURGA’S

Queen Ethelburga Collegiate, 3 aydan 19 yaşına kadar öğrenciler için eğitim veren, karma ve bağımsız bir okuldur. Gün, haftalık ve tam pansiyon konaklama yerleri sunmaktadır. Başta 1912’de Harrogate’de kurulan okul, şimdi York, İngiltere’nin kuzeybatısında, Little Ouseburn yakınlarındaki Thorpe Underwood’da bulunmaktadır.

Queen Ethelburga, eski ve köklü bir kurum olup, Birleşik Krallık içinde ve dışında rankinglerde çok başarı kazanmış ve yüksek yerlere ulaşmış bir okuldur. Örneğin, Daily Telegraph tarafından 2015 İngiltere Bağımsız Okul Ligi Tablolarında A * / A A Seviyesi Sonuçları için 10. sırada yer almıştır. 2015 yılında ise yüksek GCSE sonuçlarına ulaşan öğrenciler için ilçedeki en iyi okul olarak seçilmiştir. Ayrıca, 2016 geçiş oranı, A-Düzey notlarının% 98’ine A’dan B’ye %100’dür.

WEB SİTESİ: http://www.qe.org/

FELSTED SCHOOL

FELSTED SCHOOL

Felsted School, 1564’de Essex, İngiltere’de kurulmuş olan, hem yatılı hem de gündüz okulu seçenekleri olan bir kurumdur. Stansted havaalanına 15 dakika uzaklıkta bir mesafede bulunması da, Essex dışından gelen öğrenciler için büyük bir artıdır. 4 ile 18 yaş arasındaki öğrencilere eğitim veren bir okuldur.

Okul, 25 A-Seviyesinden ve Uluslararası Bakalorya’dan oluşan zorlu bir GCSE dersi müfredatı ile öğrencileri İngiltere’nin en iyi üniversitelerine hazırlar. Felsted öğrencileri, geniş yelpazedeki konular sayesinde, belirli güçlü ve ilgi alanlarına uygun bir akademik program hazırlanırlar ve küçük sınıflar, titiz akademik öğretim ve yakın izleme, Felsted Altıncı Formerler’e seçtikleri akademik programda başarılı olma şansları çok yüksektir. Uluslararası öğrencilerin ilgisini çok çekmesinin sebebi de, Birleşik Krallık GCSE müfredatının yanı sıra, okulda IB şansı da bulunmasıdır.

WEB SİTESİ: http://www.felsted.org/

QUINTON HOUSE SCHOOL

QUINTON HOUSE SCHOOL

Quinton House School, 1946’da kurulmuş özel bir İngiliz okuludur. Northampton kasabasında yer alan bu okul, çok geleneksek İngiliz eğitim tarzı ile bilinir. Okulun ilham verici ortamı, yurtiçi ve yurtdışı öğrencileri akademik ve sosyal alanda üstünlükle teşvik etmektedir. Quinton House School, 22’den fazla GCSE ana programı ve isteğe bağlı kurslar ve bölgedeki A Düzeyi konularının en geniş yelpazesi olan ESL programları sunmaktadır.

En son istatistiklere göre, GCSE öğrencilerinin% 90’ının en az 5 A * -C notu aldığını ve A Düzeyi öğrencilerin% 100’ünün seçtikleri konularda A * -C notu aldığını göstermektedir. Quinton House School, 2-18 yaşları arasındaki tüm öğrencileri, besleyici, destekleyici ve zorlayıcı bir entelektüel çevreye dikkatleri bireysel olarak verir. Uluslararası öğrencilerin ilgisini çok çekmesinin sebebi de, Birleşik Krallık GCSE müfredatının yanı sıra, okulda IB şansı da bulunmasıdır.

WEB SİTESİ: https://www.quintonhouseschool.co.uk/