Yurt Dışı Lise Eğitimi

kanada lise eğitimi
amerika lise eğitimi
ingiltere lise eğitimi
fransa lise eğitimi
isviçre lise eğitimi
almanya lise eğitimi

YURT DIŞINDA LİSE EĞİTİMİ

Lisans, yüksek lisans veya kariyer adımlarını yurt dışında atmaya karar vermiş öğrenciler için, lise eğitimini de yurt dışında almak oldukça faydalı bir adımdır.

Böyle bir fırsatı değerlendiren öğrenciler, erken yaşta yabancı dil veya dillerini tam olarak öğrenir, yaşamak istedikleri kültüre daha kolay adapte olur, ve ileride üniversiteye yerleşme konusunda Türkiye’de liseden mezun olmuş öğrencilere göre çok daha avantajlı bir konuma gelirler. Özellikle lise ve lisans (ve sonrası) eğitimlerini aynı ülke veya bölgelerde almak isteyen öğrenciler, tercih ettikleri bölgenin eğitim sistemini öğrenip, uluslararası geçerliliği olan bir lise diplomasına sahip olurlar.

Lise eğitimini yurt dışında devam ettirmek, biraz da yatay geçiş prosedürüne benzetilebilir. Öğrencinin aldığı dersler ve notlarının dökümü, gitmek istediği okul tarafından incelenerek muafiyet sağlanır ve hangi sınıfa uygun düştüğü belirlenir. Sene kaybı olması çok nadirdir, ve özellikle uluslararası ders programına sahip olan öğrenciler, bir kaç ek ders alarak bulundukları sınıftan eğitimlerine devam ederler.

Yurt dışında bazı ülkelerde üniversiteye başlamadan önce ‘Foundation’ adı verilen bir hazırlık yılı zorunludur. Örneğin orta öğretimin 12 sene olduğu İngiltere, Avusturalya gibi ülkeler, Türk öğrencilere eğitimlerine başlamadan önce bir sene Foundation yılı okumayı zorunlu kılar. Ayrıca İtalya, Almanya, İsviçre gibi bazı Avrupa ülkelerinde de ‘Üniversite Senesi’ denilen bir hazırlık yılı bulunmaktadır. Bunun amacı sadece akademik değildir, aynı zamanda öğrencinin gittiği ülkenin dil ve kültürünü de benimsemiş olmasını hedefler.

Plus Education & Career olarak, yurt dışında en iyi koşullarda eğitim alabilmeniz için, üniversite yerleştirmesi konusunda en başarılı okulları temsil etmekteyiz. Özellikle Avrupa’da eğitim almayı hedefleyen öğrenciler, Plus Education & Career desteği ile en iyi üniversiteleri hedefleyebilirler.

Yurt dışında esnek lise eğitim sistemleri, ileriki akademik hayatınıza daha erken başlamanıza izin verir. Örneğin, Avusturalya’daki TAFE adlı sistemde, mesleki eğitimizde lise 1. sınıftan bile başlayabilir, ve 3 senelik diploma eğitimi aldıktan sonra üniversiteye 2. sınıftan başlayarak geçiş yapabilirsiniz!

 

PLUS EDUCATION İLE DÜNYA ÜNİVERSİTELERİNE YERLEŞME İMKANI

 

Plus Education & Career, Avrupa’da en kaliteli ve köklü kurumlara yerleşmeniz için başvurularınızın başından sonuna, vize ve konaklama işlemleri dahil her adımda size destek ve danışmanlık verir.

Lise eğitimi konusunda destek verdiğimiz ülkeler de aşağıdaki gibidir:

  • ABD
  • Avustralya
  • İngiltere
  • İsviçre
  • Fransa
  • Kanada
  • Yeni Zelanda

 

YURT DIŞINDA LİSE DEĞİŞİMİ PROGRAMI

Yurt dışı lise değişim programı, 1 sene boyunca seçtiğiniz ülkede, genellikle İngilizce yabancı dil geçerli olan, 14-18 yaş arasındaki lise öğrencilere hitap eden ve uzun süreli olmayan değişim programıdır. Bu programda en çok tercih edilen ülkeler Kanada, Amerika ve Almanya’dır. Bu ülkeler ve lise programları hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse:

 

KANADA’DA LİSE EĞİTİMİ

Yabancı Dilleri: İngilizce ve Fransızca

Kanada, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde bulunan, yüzölçümü ile dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşur, ve başkenti Ottawa’dır. Kanada’da liseler, dünya çapında kalite standardı ve üst düzey eğitim sunmalarıyla bilinir. Ülkenin anadilleri İngilizce ve Fransızca olduğu için, orada okuyan öğrenciler, eğitimlerini bu iki dilden birini seçerek tamamlayabilirler. Kanada’da burslu lise eğitimi alma, eğitim şartları, ve buna benzer merak ettiğiniz konularda bilgi almak için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

AMERİKA’DA LİSE EĞİTİMİ

Yabancı Dilleri: İngilizce

Kuzey Amerika, eğitim anlamında en gelişmiş ülkelerden bir tanesidir. Sadece eğitim alanında değil, aynı zamanda teknoloji alanında da bir çok ülkeden ileridedir. Başkenti Washington’dur. Büyük bir ülke olduğu için eğitimin pahalıdan cok ucuza bulunabildigi bir çok eyaleti vardır. Bu yüzden oldukça tercih edilir. Hepsinin haricinde dünyanin en iyi üniversitesi olan Harvard Üniversitesi’nin de Amerika’da olması, eğitim kalitesinin en büyük göstergesidir.

 

ALMANYA’DA LİSE EĞİTİMİ

Yabancı Dilleri: İngilizce ve Almanca

Almanya, okur-yazarlıgıyla Avrupa’nın en önde giden ülkesidir. Bunun yanında mühendislik ve mimarlıkta da oldukça gelişmistir. Avrupa birliği ülkesi olmasından dolayı bütün Avrupa ülkelerine vizesiz geçiş hakkı vardır. Almanya teknolojinin çok geliştiği bir ülke olduğundan sayısal ögrenciler için cennettir.

 

İSVİÇRE’DE LİSE EĞİTİMİ

Yabancı Dilleri: İngilizce, Fransızca ve Almanca

Her sene açıklanan “International Student Satisfaction” ödüllerine göre, İsviçre hem lise, hem de lisans ve sonrası eğitimler için dünyada en çok tercih edilen ve öğrencilerin en çok memnun kaldığı ülkelerden biridir. Yüksek eğitim kalitesi ve Avrupa’nın merkezindeki konumunun yanı sıra, İsviçre, birden fazla Avrupa dilleri ve kültürünü içinde barındıran nadir ülkelerden biridir! Fransızca, İtalyanca, Almanca ve Romanşça, ülkede ana dil olarak konuşulmaktadır. Bu durum, daha fazla dil öğrenmek ve uluslararası deneyim kazanmak isteyen öğrenciler için çok faydalıdır.

 

İNGİLTERE’DE LİSE EĞİTİMİ

Yabancı Dilleri: İngilizce

Birleşik Krallık, derece ve nitelikleri ile dünya çapında bilinmektedir. Eğitim konusunda bu mükemmellik standardı, ülkenin köklü tarihine ve dünyanın en eski eğitim kurumlarını bünyesinde bulundurmasına dayanır. Gerek üniversite gerek lise eğitiminizi böyle köklü eğitimi ile bilinen bir ülkede almak, gelecekte kariyer yaparken sizin lehinize büyük bir artı olacaktır. Dünyaca tanınan eğitim sisteminin yanı sıra, Birleşik Krallık ayrıca kültürel olarak hem Avrupa’ya, hem de Kuzey Amerika’ya açılabilecek bir kapıdır. Birleşik Krallık, aynı zamanda tüm din ve inançların bir şekilde temsil edildiği çok kültürlü toplumuyla tanınmaktadır.

 

FRANSA’DA LİSE EĞİTİMİ

Yabancı Dilleri: Fransızca ve İngilizce

Fransa, eğitim ve kültür açısından Avrupa’nın en köklü, ve diğer kültürlere en fazla etkisi olmış ülkelerden biridir. Türkiye’deki Fransız Lise sayısı ve eğitim kalitelerine bakınca bunu sadece Fransa’da değil, diğer ülkelerde de görmek hiç zor değil! Fransa’da eğitim görmenin nasıl bir deneyim olduğunu bilen öğrencilere göre ülke, dünyanın dört bir yanından kültürleri bir araya getiren çok kültürlü bir çalışma tecrübesi sunuyor. Öğrenciler güzel, gelişmiş şehirleri ve mevcut çok çeşitli sosyal yaşamı takdir ediyorlar. Fransız kültürü ve şehir hayatı hakkındaki izlenimler genel olarak Avrupa ortalamasından daha pozitiftir. Daha küçük şehirler bile eğlenceli öğrenci aktiviteleri için fırsatlar sunulmaktadır.