Almanya Lise Eğitimi

Almanya Lise Eğitimi

Neden Almanya

Alman eğitiminin kalitesi bir sebepten dolayı dünyaca ünlüdür. İyi organize edilmiş ve tüm öğrencilerin yüksek düzeyde erişilebilir olacak şekilde tasarlanmış olup, bir ailenin mali durumuna bakılmaksızın üniversite düzeyine kadar eğitimlerine devam etmelerine olanak tanır. Tüm Alman eyaletleri aynı okul sistemlerini ve eğitim sistemini sunar. Alman devlet okulları – ilkokul, ortaokul veya meslek okulu olmaları fark etmeksizin – genellikle herhangi bir öğrenim ücreti gerektirmez.

BBIS Berlin Brandenburg Uluslararası Okulu

BBIS Berlin Brandenburg International School 1990 yılında kurulmuştur ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kayıtlı uluslararası, kapsayıcı bir gündüz ve yatılı okuldur. İngilizce eğitim dilidir. 1990’daki on öğrenciden 2020’de 760’tan fazla öğrenciye ulaşan BBIS, büyümeye ve Berlin ve Brandenburg bölgelerinde lider bir uluslararası okul olmaya devam etti. Okul, 2008 yılında BBIS Yatılılığını 9. sınıf ve üzeri öğrencilere açmıştır.

BBIS, Uluslararası Bakalorya İlk Yılları (2001), Orta Yıllar (2005), Kariyerle İlgili (2012) ve Diploma (1995) Programlarını sunmaya yetkilidir. Okul, 2005 yılından bu yana Uluslararası Okullar Konseyi (CIS) ve Orta Devletler İlk ve Orta Okullar Birliği Komisyonları (MSA) tarafından akredite edilmiştir. BBIS şu anda Uluslararası Okullar için Eğitim İşbirliği (ECIS), Alman Derneği üyesidir. Uluslararası Okullar (AGIS) ve Orta ve Doğu Avrupa Okulları Birliği (CEESA).

Almanya Lise Eğitimi
Almanya Lise Eğitimi

Schloss Neubeuern Özel Okulu

Schloss Neubeuern, seçkin bir Alman genel orta öğretim okuludur. Burada, Alman çocuklar ve yabancı öğrenciler Abitur programı kapsamında yüksek kaliteli orta öğretim alabilirler. Özel okul Schloss Neubeuern, ulusal sıralamada üst sıralarda yer alır ve uygun bir konuma sahiptir. Seçkin okul, Almanya’nın en prestijli kayak merkezlerinden birinin yakınında bulunmaktadır. Pitoresk Chiemsee Gölü sadece birkaç kilometre uzaklıktadır.

Schloss Neubeuern bir oda okulu. Küçük bir kampüsü var. Aynı zamanda okulda 200’e kadar çocuk eğitim görebilir. Öğrencilerin çoğu okulda tam pansiyondur. Kampüste konforlu bir konaklama ve etkili eğitim için tüm koşullar yaratılır. Uluslararası öğrenciler, deneyimli öğretmenlerin rehberliğinde sadece akademik becerilerini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda spor ve yaratıcı faaliyetlerde bulunurlar.

Öğretim Almanca yapılır.

Schule Schloss Salem Uluslararası Koleji

Schule Schloss Salem, Güney Almanya, Baden-Württemberg’de Salem ve Überlingen’de kampüsleri olan bir yatılı okuldur. Avrupa’nın en seçkin okullarından biri olarak kabul edilir.

Hem akademik yaklaşımda hem de yatılı yaşamda günlük rutinimizde çok mevcuttur. Kültürel çeşitliliği kutlar ve kucaklar, öğrencilerin sesini teşvik eder, topluluğumuzu bilgilendirir ve çevre sorunlarına göre hareket eder, çok çeşitli açık hava etkinlikleri sunar, geleceğin liderleriyle birlikte çalışır.

Öğrenciler çok küçük yaşlardan itibaren cesaret, hayal gücü, cömertlik, inisiyatif ve kararlılık gerektiren bu altı sütunun gerçekleştirilmesiyle bir bütün olarak gelişme fırsatına sahip olurlar.

Almanya Lise Eğitimi