BBIS Berlin Brandenburg International School 

BBIS Berlin Brandenburg International School 1990 yılında kurulmuştur ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kayıtlı uluslararası, kapsayıcı bir gündüz ve yatılı okuldur. İngilizce eğitim dilidir. 1990’daki on öğrenciden 2020’de 760’tan fazla öğrenciye ulaşan BBIS, büyümeye ve Berlin ve Brandenburg bölgelerinde lider bir uluslararası okul olmaya devam etti. Okul, 2008 yılında BBIS Yatılılığını 9. sınıf ve üzeri öğrencilere açmıştır.

BBIS, Uluslararası Bakalorya İlk Yılları (2001), Orta Yıllar (2005), Kariyerle İlgili (2012) ve Diploma (1995) Programlarını sunmaya yetkilidir. Okul, 2005 yılından bu yana Uluslararası Okullar Konseyi (CIS) ve Orta Devletler İlk ve Orta Okullar Birliği Komisyonları (MSA) tarafından akredite edilmiştir. BBIS şu anda Uluslararası Okullar için Eğitim İşbirliği (ECIS), Alman Derneği üyesidir. Uluslararası Okullar (AGIS) ve Orta ve Doğu Avrupa Okulları Birliği (CEESA).

BBIS Berlin Brandenburg International School’a hoş geldiniz, öğrencilerin benzersiz potansiyellerine ulaşmaları ve küresel bir sahnede başarılı olmaları için yetkilendirildiği bir yer.

Dünyanın önde gelen Uluslararası Bakalorya (IB) okullarından biri olan BBIS, 60’tan fazla ülkeden gelen öğrencilere İlk, Orta ve Diploma eğitim yıllarında üç IB programını ve ayrıca çok çeşitli müfredat dışı etkinlikleri gururla sunar. Kapsayıcı, çeşitli ve kapsamlı, her öğrencinin tutkularını sıcak ve misafirperver bir ortamda keşfetmesine ve geliştirmesine yardımcı olmak için buradayız.

ÖĞRENCİLER İÇİN GÜVENLİ VE MUTLU BİR ALAN YARATMAK

BBIS’teki genel hedefimiz, öğrencilerin mutlu, çok yönlü insanlar olmalarına yardımcı olmaktır.

Sınıflarımız küçüktür – genellikle 20’den az öğrenciyle – böylece herkes bireysel ilgi ve destek görür. Sınıfın ötesinde, personel, öğrenciler, veliler ve daha geniş topluluk arasındaki işbirliği ve işbirliği bizim için çok önemlidir.

Büyümek kolay değil, ancak ortaya çıkan zorlukları ve değişiklikleri anlıyoruz. Öğrencilerimizi yolun her adımında özverili, özenli profesyonellerle destekliyoruz. Bu besleyici yaklaşım, 7/24 güvenlik ve güçlü bir çocuk koruma politikasıyla birleştiğinde, BBIS’i çocuğunuz için güvenli ve destekleyici bir ortam haline getirir.

Eğitim Ödemeleri

Lise (9 – 12)  
9 – 12.sınıf 20.200 €
Tek seferlik kayıt ücreti 3.000 €