Amerika Lise Eğitimi

Amerika Birleşik Devletleri, son yarı yüzyıldır dünyanın her köşesinden en fazla uluslararası öğrenci alan ülkedir. Bunun sebepleri arasında: Amerikan eğitiminin dünya çapında kabul edilmesi, ABD’nin her türlü eğitim imkanı ve yollarını öğrencilerine sağlaması, büyük ABD marketinde her bölüm ve öğrenciye iş imkanı bulunması, ve uluslararası öğrencilerin kendileri gibi yabancı ülkelerden gelen insanlarla tanışıp, dünyanın her yerinden öğrencilerle bağlantı kurabilmesi gibi sebepler vardır.

Çoğu öğrenci ABD’ye lisans veya yüksek lisans eğitimi için gitmeyi tercih etse de, bu ülkede önceden alınacak lise eğitimi, ABD’de lisans hedefi olan öğrencilere pek çok şey katacaktır. Amerikan eğitim sistemini, sınav sistemini, ve oradaki hayat tarzını daha yakından tanıyabilmek için, Kuzey Amerika kıtasında yüksek eğitim ve/veya kariyer yapmak isteyenlerin, ABD’de lise opsiyonunu mutlaka değerlendirmeleri gerekir

Amerika’da Lise Okumak

Amerika’da lise okumak, genç yaşınızda hayallerinize ulaşmanız için size sağlanabilecek en büyük olanaktır. Hayal kurma ve hayallerin peşinden koşmanın teşvik edildiği harikalar diyarı Amerika, gençliğinizi en verimli şekilde geçirmenizi Amerika liseleri ile garanti ediyor. Siz de hedefinde yurt dışı olan genç bir öğrenciyseniz, Amerika’da lise eğitimi fırsatını görmezden gelmemelisiniz

Amerika’da Özel YATILI Liseler

Amerika özel liseler dünyada en iyi liseler arasındadır. İşte Amerika’daki özel liselerinin adları ve yıllık ücretleri şu şekildedir.

 

Okul AdıEyalet Bölge/RegionAcademik YılYarı Akademik dönemBaşvuru ÜcretiYaklaşık extra giderler , Ders, kitap, materyalo, zorunlu sigorta, uniforma , ESL dersleri
Springwood SchoolAlabamaBirmingham$42,500Not Offered$75$4,000
The Orme SchoolArizonaPhoenix Area$48,000$24,000$100$6,000
Midland SchoolCaliforniaLos Angeles Area$56,100Not Offered$100$4,000
Verde Valley SchoolArizonaSedona$47,400$24,900$75$5,000
Archbishop Riordan High SchoolCaliforniaSan Fransisco$58,000$25,175$100$5,000
Army and Navy AcademyCaliforniaSan Diego Area$39,500Not Offered$0$11,525
Dunn SchoolCaliforniaLos Angeles Area$61,000Not Offered$75$11,000
Idyllwild Arts AcademyCaliforniaLos Angeles Area$62,835$33,000$100$3,000

 

OUR LADY OF GOOD COUNSEL

OUR LADY OF GOOD COUNSEL

Our Lady of Good Counsel Lisesi, Maryland’de bulunan özel, Katolik, üniversiteye hazırlama bazlı eğitim veren, karma bir lisedir ve Maryland’daki Montgomery County’de kurulmuştur. Washington’un Roma Katolik Başpiskoposluğu’nda bulunmaktadır.

Xaverian Kardeşler’in sponsorluğunda lise, öğrencilere dokuzdan on ikinci sınıfa kadar, akademik mükemmelliği ilerleten, ruhsal büyümeyi destekleyen ve liderlik ve hizmet sunmayı teşvik eden geniş bir dizi program ve etkinlik sunuyor. 1.200’den fazla öğrenci kitlesi ile okul, alçak gönüllülük, merhamet, şevk ve güven gibi Xaveryalı değerleri simgeleyen kapsayıcı bir çevreyi teşvik eden bir topluluk olduğuna inanmaktadır.

WEB SİTESİ: http://www.olgchs.org/

STORM KING

storm king

Storm King Lisesi (SKS), öğrenci profili konusunda son derece seçici, bağımsız, ve karma bir yatılı ve günlük okul olup, New York şehir merkezine bir saatlik mesafede, New York eyaletinde yer almaktadır. New York’ta en eski yatılı okullardan biri olan The Storm King School 1867’de kurulmuştur. 8. sınıftan itibaren öğrencileri üniversite için hazırlama programına dayanan bir okuldur.

SKS’nin öğrencilerinin %75’i yatılı, %25’i de günlük öğrencidir. Ayrıca öğrenci nüfusunun %57’si erkek öğrenci, %43’ü de bayan öğrencidir. Storm King Lisesi’nde uluslararası öğrenci nüfusu da vardır, ve okulda 27’den fazla ülkeden gelen öğrenci okumaktadır.

Storm King Lisesi, NYSAIS ve Orta Okullar ve Okullar Birliği tarafından akredite edilmiştir. SKS, New York Devlet Bağımsız Okullar Birliği, Ulusal Bağımsız Okullar Birliği ve Üniversite Kurulu üyesidir.

WEB SİTESİ: https://sks.org/

WEST NOTTINGHAM

WEST NOTTINGHAM

West Nottingham Academy, 1744 yılında Samuel Finley tarafından kurulmuştur. Bu okulun kurucusu, daha sonra Princeton Üniversitesi’nin başkanı olma onurunu taşıyan, çok ünlü ve saygın bir akademisyendir. West Nottingham, 9 ve 12. Sınıflar arasında eğitim veren, hem yatılı hem de gündüz öğrencileri opsiyonu olan özel bir kuruldur. Yüksek eğitim kalitesi ve köklü tarihinin yanı sıra, okulun konumu da öğrencilerin çok sevdiği bir yanıdır. Chesapeake Körfezi yakınlarında bulunan Colora’da, Cecil County, Maryland’de bulunan bu kampüs, 124 dönümlük yeşil alana sahiptir. Okulun kampüsü Philadelphia’nın bir buçuk saat güneyi ve Baltimore’un elli dakika kuzeyinde bulunmaktadır.

West Nottingham Academy, Birleşik Devletler’in en eski yatılı okullarından biridir. Ünlü mezunlarının arasında Amerika Bağımsızlık Bildirgesi’ni imzalayanlardan olan Kuzey Carolina Valisi Alexander Martin ve Cincinnati, Ohio’nun kurucusu John Wilson gibi tarihi isimler yer almaktadır.

WEB SİTESİ: https://www.wna.org/page/

[/vc_column][/vc_row]