Our Lady Of Good Counsel

Misyonumuzun öğrencilerimize başarılı olmaları , hizmet etmeleri ve sevmeleri için ilham vermek olduğu Our Lady of Good Counsel Lisesi’ne hoş geldiniz .

1958’deki kuruluşumuzdan bu yana, Xaverian Brothers’ın eğitim vizyonu bu ilhamın kaynağı olmuştur. Kardeşlerin temel manevi değerleri olan sadelik, alçakgönüllülük, şefkat, gayret ve güven, Katolik okul eğitimimizin ayırt edici temelini oluşturur.

İyi Danışman öğrencileri başarılıdır. Ülkedeki en eski Uluslararası Bakalorya programlarından biri, öğrenme farklılıkları teşhisi konulan öğrencileri destekleyen bir Ryken programı ve dört yıllık bir STEM programı da dahil olmak üzere, üniversiteye hazırlık için birçok yol sunuyoruz. Yetenekli ve kendini işine adamış öğretmenler, koçlar ve moderatörler, öğrencilerin yeteneklerini belirlemelerine ve özgüven içinde büyümelerine yardımcı olur.

Her öğrencinin deneyimini kişiselleştirme taahhüdümüz, sloganımıza yansır: Günümüz dünyasında sevgi dolu, iyi bir insan – hatta tek başına – bir fark yaratabilir.

İyi Danışman öğrenciler hizmet vermektedir. Genç erkek ve kadınlarımızı, bugün kardeşlerimizin ihtiyaçlarına cevap vererek yarının zorluklarını aşmaya hazırlıyoruz. Öğrencilerimiz evde, ülke çapında ve dünyanın her yerinde daha iyisi için bir fark yaratmayı öğrenirler.

İyi Danışman öğrenciler sever. Mezuniyetin çok ötesine uzanan bir topluluğa kalıcı bir aidiyet duygusu besliyoruz. Öğrencilerin ruhsal, entelektüel, sosyal ve fiziksel olarak gelişmesine yardımcı olan Tanrı ile ve Falcon ailemizin üyeleriyle kişisel bağlantılar geliştiriyoruz.

Kendinizi Good Counsel’da hayal edin. Olağanüstü bir yer. Gelin ve ne yaptığımızı görün.

Okulun Vizyonu

Misyonumuz: Xaverian Brothers’ın sponsor olduğu bir Katolik lisesi olan Our Lady of Good Counsel’de, öğrencilerimize başarılı olmaları, hizmet etmeleri ve sevmeleri için ilham veriyoruz.

İyi Bir Danışman eğitimi, genç erkek ve kadınlara yalnızca “iyi”nin ötesine geçme ve algılanan sınırlarının ötesinde başarılı olma fırsatı verir. Misyonumuz, vizyonumuz ve Xaverian eğitim felsefemiz sayesinde öğrenciler gelişmeyi ve kendilerinin en iyi versiyonu olmayı öğrenecekler.

Misyonumuzu yerine getirmek, öğrencilerimiz arasında hem şimdi hem de Good Counsel’deki günlerinin çok ötesinde, üstün olma, hizmet etme ve sevme arayışına girmelerini sağlayan bir eğilim geliştireceğimiz anlamına gelir.

0 yıldan fazla bir süredir Washington metropol bölgesine hizmet veren Our Lady of Good Counsel Lisesi, 1958 yılında Xaverian Brothers tarafından erkekler için bir Katolik lisesi olarak kuruldu. Theodore James Ryken tarafından kurulan kutsal bir rahip olmayan Katolik tarikatı olan Xaverian Brothers, bunu Kardinal Patrick O’Boyle’un daveti üzerine yaptı.

Erkekler için bir Katolik lisesi olarak otuz yıl geçirdikten sonra, 1988’de karma eğitime geçtik ve genişleyen öğrenci topluluğumuza Wheaton yerimizde hizmet etmeye devam ettik. Wheaton kampüsünde geçen on yıllar boyunca, daha büyük, daha modern bir tesise duyulan ihtiyaç gibi, kayıtlarımız da artmaya devam etti. 2007’de Wheaton’dan Olney’deki 51 dönümlük yeni bir kampüse taşındık ve bugün Maryland’deki en büyük karma eğitim veren Katolik lisesi olarak gelişiyoruz.

Olney kampüsünün daha geniş alanı ve 21. yüzyıl olanakları, öğrencilerimize başarılı olmaları, hizmet etmeleri ve sevmeleri için ilham verme misyonumuzu yerine getirme yeteneğimizi geliştirdi. Zaman içinde konumumuz ve büyüklüğümüz değişse de, tüm öğrencilere en iyi benlikleri olmaları için ihtiyaç duydukları desteği ve ortamı sağladığımızdan, bu misyonun somutlaşmış hali Xaverian Brother kurucularımıza sadık kalıyor.

Eğitim Fiyatları

PROGRAM Aylık Öğrenim Yıllık Tedarik Ücreti
3 yıllık 1/2 gün (5 gün) $735 $75
3 yıllık TAM GÜN (5 gün) $1,030 $75
4 yıllık eski TAM GÜN (5 gün) $1,030 $75

İletişim Bilgileri

Genel : 240-283-3200
Faks : 240-283-3390
Öğrenci Kabul : 240-283-3235