West Nottingham

West Nottingham Academy, 1744 yılında Samuel Finley tarafından kurulmuştur. Bu okulun kurucusu, daha sonra Princeton Üniversitesi’nin başkanı olma onurunu taşıyan, çok ünlü ve saygın bir akademisyendir. West Nottingham, 9 ve 12. Sınıflar arasında eğitim veren, hem yatılı hem de gündüz öğrencileri opsiyonu olan özel bir kuruldur. Yüksek eğitim kalitesi ve köklü tarihinin yanı sıra, okulun konumu da öğrencilerin çok sevdiği bir yanıdır. Chesapeake Körfezi yakınlarında bulunan Colora’da, Cecil County, Maryland’de bulunan bu kampüs, 124 dönümlük yeşil alana sahiptir. Okulun kampüsü Philadelphia’nın bir buçuk saat güneyi ve Baltimore’un elli dakika kuzeyinde bulunmaktadır.

West Nottingham Academy, Birleşik Devletler’in en eski yatılı okullarından biridir. Ünlü mezunlarının arasında Amerika Bağımsızlık Bildirgesi’ni imzalayanlardan olan Kuzey Carolina Valisi Alexander Martin ve Cincinnati, Ohio’nun kurucusu John Wilson gibi tarihi isimler yer almaktadır.

Lise çağındaki ve lisansüstü öğrencilere eğitim olanakları sunan okulumuz, titiz ve üniversiteye hazırlık akademisyenlerine sahiptir. Philadelphia, Baltimore, Washington DC ve New York City gibi büyük metropol şehirlerden sadece birkaç saat uzaklıkta bulunan kırsal kampüsümüz öğrencilere her iki dünyanın da en iyisini sunar.

Öğrenim ve Mali Yardım

West Nottingham Academy’yi mümkün olduğunca ekonomik hale getirmek için çalışmayı asla bırakmıyoruz ve her ailenin kabul sürecine farklı finansal koşullarla girdiğini anlıyoruz. Sonuç olarak, her ailenin bir WNA eğitimine eşit erişime sahip olmasını sağlamak için bir dizi liyakate dayalı burs ve mali yardım fırsatları sunuyoruz.

Maryland’deki yatılı okulun maliyeti bu kadar yüksekken, burs olanaklarının ve yatılı okul mali yardımlarının öğrenciler ve aileler için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. 2020-2021 öğretim yılında, tüm WNA yerli öğrencilerinin yaklaşık yüzde 50’si mali yardım aldı. WNA’daki amacımız, çeşitli ödeme seçeneklerinin yanı sıra özelleştirilmiş eğitim sunarak yatılı okul maliyetini uygun hale getirmektir. Başvurmaya uygun olanlar için bir dizi liyakate dayalı burs ve öğrenim indirimi sağlıyoruz. İhtiyaç temelli ödüller, başvuran ailelerimiz tarafından sağlanan fonların ve finansal bilgilerin mevcudiyetine göre verilir. Şimdi, aileniz için hangi seçeneklerin mevcut olduğunu öğrenmek için bu ilk adımı atmanızı her zamankinden daha fazla teşvik ediyoruz.

Öğrenim Fiyatları

Tip Maliyet
Gündüz Öğrencisi $17.949
Yurtiçi Yatılı (7 günlük) $54.075
Yurtiçi Yatılı (5 günlük) $41.200
Uluslararası Yatılı $63.140
Chesapeake Öğrenim Merkezi (tam zamanlı) $9.750
Chesapeake Öğrenim Merkezi (yarı zamanlı) $5,850
Yeni Öğrenci Ücreti $1000
Öğrenci Hesap Bakiyesi Minimum $200