İngiltere Lise Eğitimi

ingiltere lise eğitimi

Birleşik Krallık, derece ve nitelikleri ile dünya çapında bilinmektedir. Eğitim konusunda bu mükemmellik standardı, ülkenin köklü tarihine ve dünyanın en eski eğitim kurumlarını bünyesinde bulundurmasına dayanır. Gerek üniversite gerek lise eğitiminizi böyle köklü eğitimi ile bilinen bir ülkede almak, gelecekte kariyer yaparken sizin lehinize büyük bir artı olacaktır.

Dünyaca tanınan eğitim sisteminin yanı sıra, Birleşik Krallık ayrıca kültürel olarak hem Avrupa’ya, hem de Kuzey Amerika’ya açılabilecek bir kapıdır. Birleşik Krallık, aynı zamanda tüm din ve inançların bir şekilde temsil edildiği çok kültürlü toplumuyla tanınmaktadır. Irk, etnik ve dini bir hamoni ile Birleşik Krallık, yeni geleneklere ve kültürlere çok açıktır – başka ülkelerden gelen öğrenciler için harika bir olanaktır! Ayrıca, bir ibadet yerinin, çoğu büyük din için kolayca erişilebileceğinden emin olabilirsiniz.

İngiltere’de Lise Okumak

Üniversitede bir sömestr için yurt dışında okumak öğrenciler arasında popülerdir, ancak birçok lise öğrencisi şu anda kendilerine sunulan fırsatların çoğuna sahip olduklarının farkında değildir. İngiltere’de bir yılda birkaç hafta geçirmek, üniversite öncesi öğrencilere denizaşırı bir deneyim ve harika bir özgeçmiş oluşturucu sağlayacaktır. Üniversiteye başvurmadan önce yurtdışında okumak, kabul ofislerinde öne çıkmanız ve gelecekteki işverenlerin cesur ve maceracı doğanızı takdir etmeleri için harika bir yoldur.İngiltere’de lise okumak o yollardan biridir.

İngiliz başkenti Londra, modern kültür ve zengin tarihin karışımıyla tanınan hareketli bir şehirdir. Londra ve İngiltere’deki diğer büyük şehirlerin dışında, şehir hayatından çok daha rahat olan büyüleyici bir kırsal bölge var. Bu ülke, birçok lisenin yurtdışında eğitim programlarının öğretildiği dünyanın en iyi üniversitelerinden ve liselerinden bazılarına sahiptir. İngiltere, öğrencilere öğrenebilecekleri çeşitli farklı ortamlar sunarak öğrencilerin asla sıkılmamasını ve bu eklektik ülkede ders çalışmaktan keyif almalarını sağlar.

İngiltere Lise Eğitimi

Orta öğretim (İngiltere’de lise dedikleri, altıncı sınıf ve “kolej” dahil) beş ila yedi yıl sürer. 12 ila 16 yaş arasındaki öğrencilerin yasal olarak Birleşik Krallık’ta bir ortaokula gitmeleri gerekmektedir. Zorunlu eğitimin bu aşamasına “alt orta” denir.

Alt orta öğretimi tamamladıktan sonra, öğrenciler işe veya mesleki eğitime başlamayı seçebilirler. Veya 16 ila 18 yaşındakilerin üniversiteye hazırlandığı kolej veya altıncı sınıfa gidebilirler.

İngiliz Liseleri

QUEEN ETHELBURGA’S COLLEGIATE

QUEEN ETHELBURGA’S

Queen Ethelburga Collegiate, 3 aydan 19 yaşına kadar öğrenciler için eğitim veren, karma ve bağımsız bir okuldur. Gün, haftalık ve tam pansiyon konaklama yerleri sunmaktadır. Başta 1912’de Harrogate’de kurulan okul, şimdi York, İngiltere’nin kuzeybatısında, Little Ouseburn yakınlarındaki Thorpe Underwood’da bulunmaktadır.

Queen Ethelburga, eski ve köklü bir kurum olup, Birleşik Krallık içinde ve dışında rankinglerde çok başarı kazanmış ve yüksek yerlere ulaşmış bir okuldur. Örneğin, Daily Telegraph tarafından 2015 İngiltere Bağımsız Okul Ligi Tablolarında A * / A A Seviyesi Sonuçları için 10. sırada yer almıştır. 2015 yılında ise yüksek GCSE sonuçlarına ulaşan öğrenciler için ilçedeki en iyi okul olarak seçilmiştir. Ayrıca, 2016 geçiş oranı, A-Düzey notlarının% 98’ine A’dan B’ye %100’dür.

WEB SİTESİ: http://www.qe.org/

QUINTON HOUSE SCHOOL

QUINTON HOUSE SCHOOL

Quinton House School, 1946’da kurulmuş özel bir İngiliz okuludur. Northampton kasabasında yer alan bu okul, çok geleneksek İngiliz eğitim tarzı ile bilinir. Okulun ilham verici ortamı, yurtiçi ve yurtdışı öğrencileri akademik ve sosyal alanda üstünlükle teşvik etmektedir. Quinton House School, 22’den fazla GCSE ana programı ve isteğe bağlı kurslar ve bölgedeki A Düzeyi konularının en geniş yelpazesi olan ESL programları sunmaktadır.

En son istatistiklere göre, GCSE öğrencilerinin% 90’ının en az 5 A * -C notu aldığını ve A Düzeyi öğrencilerin% 100’ünün seçtikleri konularda A * -C notu aldığını göstermektedir. Quinton House School, 2-18 yaşları arasındaki tüm öğrencileri, besleyici, destekleyici ve zorlayıcı bir entelektüel çevreye dikkatleri bireysel olarak verir. Uluslararası öğrencilerin ilgisini çok çekmesinin sebebi de, Birleşik Krallık GCSE müfredatının yanı sıra, okulda IB şansı da bulunmasıdır.

WEB SİTESİ: https://www.quintonhouseschool.co.uk/

FELSTED SCHOOL

İngiltere Lise Eğitimi

Felsted, çocuğunuzun her zaman okul içinde okulun bir parçası olacağı şekilde yapılandırılmış bir aile okuludur, burada akademik esneme ve pastoral desteğin her zaman tamamen kişisel ve yaşa uygun olduğu bir okuldur. Hazırlık Okulu’nda bunlar ‘Aşamalar’ şeklini alır, Kıdemli Okulda ise çocuğunuzun yetiştirme, destek, dostluk ve dostluk bulacağı bir Ev yapısı içindedir.

Bu yaklaşımın güzelliği, Felsted’in çocuğunuzla birlikte büyümesidir. Öğrenciler okulda ilerledikçe, giderek daha fazla mevcut alandan ve uzman tesislerden yararlanırlar ve giderek genişleyen bir günde giderek daha geniş bir yelpazedeki fırsatlardan yararlanırlar. Beklenen her aşama daha fazla özgüven getirir ve çocuğunuza ortak değerler ve net bir yol tarafından desteklenen birleştirici bir çerçeve içinde heyecan verici yeni zorluklar, ayrıcalıklar ve olanaklar sağlar.