İspanya Lise Eğitimi

İspanya Lise Eğitimi

Neden İspanya?

İspanya’da liseye gittiğinizde, samimi atmosfer ve zengin kültür karışımı size hayattan en iyi şekilde yararlanmayı öğretecek. Ev sahibi bir ailenin yanında yaşayarak ve yerel bir liseye devam ederek kendinizi İspanyol dillerine ve kültürlerine bırakın. Bu, İspanyolca dillerinde ve geleneklerinde akıcılık geliştirmenin en iyi yoludur.

İspanya’da insanlar hayatı dolu dolu yaşıyorlar. Ancak aceleci bir şekilde değil. Bunun yerine İspanyollar, kasıtlı olarak dünyayı ve çevrelerindeki insanları takdir etmeye zaman ayırma eğilimindedir. Uzun, çok çeşitli yemeklerin (pisto, paella, patatas bravas ve gazpacho gibi en leziz yemeklerden bazılarının) tadına varacak ve capcanlı köyleri ve büyüleyici şehirleri dolaşacaksınız.

SEK International School El Castillo (Madrid)

SEK International School, 18 yaşına kadar olan öğrencilere olağanüstü bir uluslararası eğitim sunar. SEK International School, Galiçya’da üç Uluslararası Bakalorya Organizasyonu programını (İlk Yıllar, Orta Yıllar ve Diploma) öğretmeye yetkili tek okuldur.

SEK International School, her öğrenciye kişisel gelişim ve öğrenmeye odaklı bir öğrenme deneyimi sunarak onları sonraki yaşamlarında başarıya hazırlar. 

İspanya Lise Eğitimi
İspanya Lise Eğitimi

San Patricio Toledo International School

San Patricio Toledo International School, İspanya’da uluslararası eğitimin en iyisini sunar ve öğrencilere modern, Avrupa ve Amerikan tarzı Yatılı tesisler sağlar.

14 ila 18 yaş arasındaki öğrencilere, okulun eğitim hedeflerinin bir parçasını oluşturan temel iletişim ve sosyal becerileri geliştirmelerine olanak tanıyan bütünsel bir eğitim deneyimi sunuyor. Okulun müfredatı, Uluslararası Bakalorya Orta Yıllar ve Diploma Programlarını sanat, spor, duygusal zeka, sosyal sorumluluk ve dillerle (İngilizce, Fransızca, Almanca ve Mandarin Çincesi) birleştirir.

Yatılı tesislerimiz, üç hektarlık bir alanı kaplayan okul arazisinde yer almaktadır. Bu, Yatılıların okulun tesislerine kolay erişimlerini sağlar ve maksimum güvenlik ve kontrol ile tam donanımlı bir kampüste yaşamalarını sağlar.

ES Internatıonal School Barcelona

9-12 sınıflarındaki lise öğrencileri için program, öğrencilerin lise kursunu başarıyla tamamlamalarına ve seçilen üniversiteye kabul için gerekli olan değerli sertifikaları almalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Lise Diploması (Amerikan tipi) ve Bachillerato (İspanyol modeli).

İletişim becerileri, analitik ve eleştirel düşünme becerisi aktif olarak geliştirilir. Fiziksel gelişim ve spor egzersizlerine büyük önem verilir. Kıdemli öğrenciler, sertifikalarına daha da fazla değer katacak olan AP’nin (İleri Düzey Yerleştirme) artan karmaşıklık düzeyinde seçilen dersleri okuyabilirler.

İsteyenler SAT sınavlarına hazırlanıp geçebilirler: Amerikan üniversitelerine kabul için genellikle aynı adı taşıyan sertifika gerekir.

İspanya Lise Eğitimi