SEK International School El Castillo (Madrid)

SEK-El Castillo, bir özel okuldan daha fazlasıdır

Yaptığımız her şey öğrencilerin entelektüel, duygusal ve kişisel gelişimini desteklemek; 21. yüzyıla   uygun uluslararası bir bakış açısına sahip, sorgulayan ve cesur bireyler olmalarına destek olmak .

Seçkin ve güvenli bir ortamda bulunan SEK-El Castillo, güzel bir doğal dağ ve orman fonuna sahiptir ve Madrid şehir merkezine sadece 20 dakika uzaklıktadır. Okul, IB özel okul eğitiminde en iyi, kanıta dayalı uygulamalarla, öğretme ve öğrenmede en son teknoloji ile donatılmıştır. Ayrıca, yan tarafta, öğrencilerimizin projeler üzerinde işbirliği yapmaya ve sınıfın ötesinde öğrenmeye teşvik edildiği Camilo José Cela Üniversitesi bulunmaktadır.

SEK-El Castillo 1972’de kuruldu ve o zamandan beri uluslararası öğretim ekibi tarafından on binlerce öğrenciye eğitim verildi. Okul, yeni nesil öğrenme teknolojisi, kampüste yatılı evde yaşama şansı ve SEK Okullarının titiz kalite standartlarını karşılayan bir eğitim programı sunuyor. SEK-El Castillo, yüksek performanslı sporcular için seçkin bir Uluslararası Spor Akademisine, bir müzik bakalorya programına sahiptir ve Amerikan Lise Diploması pistini sağlamak için NEASC tarafından akredite edilmiştir.

SEK Eğitim Modeli

 1.  Öğrencilerin ve okul topluluğunun öğrenmesine ve büyümesine odaklanır  .
   
 2. Öğrencilerimizin duygusal, entelektüel, bilişsel ve sanatsal becerilerinin çok yönlü gelişimini sağlar  .
   
 3.  Bilgi ve öğrenme çağının zorluklarının üstesinden gelmek için dengeli, disiplinler arası ve ilgili bir müfredat aracılığıyla  .
   
 4. Okul,   21. yüzyıl içeriği ve becerilerine yönelik bir öğrenme kapısı görevi görür.
   
 5.  Devam eden öğrenme amacıyla ilgili tüm süreçlerin ve aracıların değerlendirme sistemlerini ve veri analizini uygular . 
   
 6.  Her öğrenci için kişisel öğrenme ortamları yaratmak için  gerekli kaynaklardan (insanlar, mekanlar, zaman ve teknoloji) yararlanmak.
   
 7. Öğrencilerimiz  ‘öğrenme profesyonelleri’  ve  eğitimcilerimiz  kolaylaştırıcı ve  düşünce koçlarıdır.
   
 8. Bağlı ve açık ortamlarda çalışma . 
   
 9. Farklı formatların (bire bir, harmanlanmış ve çevrimiçi) bilgi edinilmesini sağladığı ve becerilerin gelişimini desteklediği farklı öğrenme yöntemlerini kullanmak  .
   
 10. Fiziksel alanları ve sanal öğrenme ortamlarını birleştiren altyapılara sahip olmak  .
   
 11. Yaratıcı ve işbirlikçi öğrenme ve yenilik toplulukları oluşturmak, kolektif zekadan yararlanmak ve ‘öğrenmeyi öğrenme’ alışkanlığı yaratmak.
   
 12. SEK’te öğrenme ve yetenek yönetimi konusunda uzmanız  . SEK Okulları öğrenen ve bilgilerini paylaşan sosyal ağlardır.
   
 13. Bilimdeki en  son gelişmeleri (nöropsikoloji, sosyoloji, teknoloji) birleştirmek
   
 14. Öğrenme deneyimlerini belirli bağlamlara bağlama,   topluluklar arasında  işbirliği kurma ve eğitime yeni ajanları dahil etme.
   
 15. Öğrencilere kesintisiz bir eğitim modeli sunmak:   eğitim merkezleri ile profesyonel yaşam arasındaki engelleri kaldırmak .

Eğitim Fiyatları

Fiyat Bilgisi Almak İçin Doğrudan Okul ile İleşime Geçmeniz Gerekmektedir.

Okulun Web Sitesi : https://madrid.sekinternationalschools.com/