COLLEGE ALPIN INTERNATIONAL BEAU SOLEIL

Okulun Tarihi

1910 yılında kurulan Beau Soleil, İsviçre’nin en prestijli özel yatılı okullarından biridir.

11-18 yaş arası ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere tam yatılı eğitim veriyoruz. Alpler’de güzel ve güvenli bir konumda bulunan ve gerçekten uluslararası bir eğitim deneyimi sunan College Alpin Beau Soleil, uzun süredir İsviçre’nin en iyi okullarından biri olarak kabul edilmektedir.

Beau Soleil’de eğitim felsefemiz, 50’den fazla farklı ulustan gelen öğrencileri olabileceklerinin en iyisi olmaya teşvik eder. Önemli olanın yaptığınız şey olduğuna inanıyoruz.

Sadece 260 öğrenci kapasiteli, her öğrenciye bireysel ilgi ve evden eve yatılı deneyiminin sunulduğu bir aile ortamı yaratıyoruz.

Genişletilmiş müfredat günlerinden dünya çapında eğitim gezilerine, tam okul zorluklarına ve kış kayağı programımıza kadar, sınıf içinde ve dışında heyecan verici deneyimler, öğrencilerimizin çevrelerindeki dünyayı daha iyi anlamalarına ve takdir etmelerine ve kendilerini geliştirmelerine yardımcı olur. gelecekleri için önemli olan takım çalışması, işbirliği ve dayanıklılık gibi beceriler.

Olağanüstü akademik sonuçlar, öğrencilerimize olabileceklerinin en iyisi olmaları için ilham veren ve onları destekleyen tutkulu öğretim kadromuz tarafından sağlanmaktadır. 

Yatılı Yaşamı

Beau Soleil’deki pansiyon deneyiminin merkezinde topluluk vardır ve beş pansiyonun her biri yatılılarımıza sıcak, davetkar ve samimi bir ortam sağlar.

50’den fazla farklı milletten gelen öğrencilerimiz için, yurt, dönem boyunca dünyanın dört bir yanından arkadaşlar edindikleri ve yeni kültür ve dillerin keşfini paylaştıkları bir öğrencinin evden evidir.

Deneyimli yatılı personelimiz, öğrenci yaşamının sorunsuz işleyişini denetlemek için 7/24 hizmetinizdedir ve öğrencileri Beau Soleil deneyimiyle öğrenirken ve büyürken destekler.

Beau Soleil’deki yatılı yaşamın Tala’nın güven ve bağımsızlık içinde büyümesine nasıl yardımcı olduğunu öğrenin.

Konum ve Kampüs Hakkında Bilgi

College Alpin Beau Soleil, küçük, güvenli Villars-sur-Ollon köyünün merkezinde olağanüstü bir Alp konumuna sahiptir. İsviçre Alpleri’nin manzarasına sahip öğrencilerimiz, kendilerini çevreleyen doğal güzellikten, içinde büyüyecekleri eşsiz bir ortamdan ilham alırlar.

Gelenek ve modernliği birleştiren büyüleyici Beau Soleil kampüsü, öğrencilerimize yaşamak ve öğrenmek için ilham verici bir ortam sunan, muhteşem dağlık çevremizi en iyi şekilde yakalamak için inşa edilmiştir. 
1910 yılında okulun kuruluşuna kadar uzanan tarihi ana okul girişinden, kampüs, her sınıfta en son teknolojiyi, seçkin spor tesislerini ve tasarım, teknoloji, müzik, dans, yoga ve tiyatro için ayrılmış alanları içerecek şekilde büyümüştür. 

Kampüsümüzün çoğu “tek çatı altında” olduğu için öğrencilerimiz, aile tarzı atmosfere katkıda bulunan çok sayıda sosyal ve çalışma alanından yararlanmaktadır. 

Ana kampüsün dışında öğrencilerimiz, kayak pistlerindeki dağ evimize ve bir buz pateni pisti, yüzme havuzu, tenis kortları ve daha fazlası dahil olmak üzere köyün birçok tesisine erişim hakkına sahiptir. Bu kıskanılacak bir yaşam tarzıdır.

Okul Ücreti

Lise Eğitimi

  • Kayıt ve depozito ücreti: 13,000 CHF
  • Senelik okul ücreti: 96,000 CHF – iki taksitte ödenebilir. 
  • Kültürel ve akademik aktiviteler senelik ücret: 4,650 CHF
  • Spor ve sosyal aktiviteler senelik ücret: 7,500 CHF

İletişim Bilgileri

https://linktr.ee/collegebeausoleil

Telefon Numarası : +41 24 496 2610

Adres

Beau Soleil Alp Koleji

Köy Yolu 11884 Villars-sur-Ollon İsviçre