COLLEGE DU LEMAN INTERNATIONAL SCHOOL, GENEVA

Neden COLLEGE DU LEMAN’ı Seçmelisiniz ?

Mükemmel akademik sonuçlar elde etmek için dünya çapında saygı duyulan müfredatları öğretiyoruz.

Uluslararası Bakalorya, İsviçre Maturité, Fransız Bakalorya ve Amerikan diplomaları seçenekleri sunarak öğrencilerin kendileri için doğru eğitim kursunu seçmelerine olanak sağlıyoruz.

Diplomalarda %97 geçme oranımız var ve yıllık ebeveyn anketimizde ebeveynlerin %93’ü çocuklarının Collège du Léman’da yüksek kaliteli bir eğitim aldığını belirtti.

Öğrencilerimiz, ilk 50’de yer alanlar da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki üniversitelere devam etmektedir.

Kendini işine adamış öğretmenlerimiz çocuğunuzun öğrenimini geliştirir.

Dünyanın dört bir yanından seçkin öğretmenleri işe alıyor ve elimizde tutuyoruz. Her öğretim pozisyonu için 32 başvuru alan Nord Anglia Education okul ailesinin bir parçasıyız.

Deneyimli personel ekibimiz, çalışmalarına sorunsuz bir başlangıç ​​sağlamak için tüm milletlerden ve geçmişlerden öğrencileri entegre etme konusunda ustadır.

Öğretmenlerimiz hem okul içinde hem de Nord Anglia Education’ın kapsamlı eğitim programları aracılığıyla dünya lideri mesleki gelişimi deneyimler.

Çarpıcı yeşil köy kampüsümüz, sağlığı ve esenliği destekleyen sıcak bir topluluk ruhu yaratır.

50 dönümlük bir alana yayılan geniş kampüsümüzde 20’den fazla bağımsız bina bulunmaktadır. Biz küçük bir okul atmosferine sahip büyük bir okuluz ve benzersiz bir şekilde misafirperver, köy hissi veriyor.

Cenevre Gölü’nün kenarında, İsviçre Alpleri’ne yakın ve havaalanından 20 dakikadan daha kısa bir mesafede yer alan öğrencilerimiz, güvenli, sağlıklı ve aktif bir açık hava yaşam tarzı yaşarlar.

Gündüz ve yatılı öğrencilerimizi tek bir kampüste bir araya getirerek güçlü, ömür boyu sürecek dostluklar yaratıyoruz. Veli anketlerimizde velilerin %95’i çocuklarının okulda mutlu olduğunu belirtiyor.

Çocuğunuzun içindeki en iyiyi ortaya çıkarmak için olağanüstü öğrenme seçeneklerimizi özelleştiriyoruz.

5 diplomamızın genişliği ve 100’den fazla ders dışı aktivitemiz, her öğrenci için kişiselleştirilmiş ve optimize edilmiş öğrenme planları sağlar.

İngilizce ve Fransızca için birinci sınıf dil ve iki dilli programlarımız her öğrenciye göre uyarlanmıştır.

Müfredatlarımız, MIT, UNICEF ve The Juilliard School ile benzersiz işbirlikleri ile zenginleştirilmiştir.

Şefkatli küresel vatandaşlar ve liderler olmak için çeşitli, çok kültürlü öğrenci topluluğumuzu geliştiriyoruz.

‘RISE’ değerlerimiz olan Saygı, Enternasyonalizm, Takım Ruhu ve Mükemmellik, yaptığımız her şeyin merkezinde yer alır ve 117 öğrenci ve 35 milletten öğretmen topluluğumuzu birleştirir.

Collège du Léman, 29 ülkedeki Nord Anglia okullarının sanal Küresel Kampüsü’nün bir parçasıdır ve anketlerimizde ebeveynlerin %85’i, çocuklarının okulda küresel farkındalık geliştirdiğini söylüyor.

Dünya çapında 23.000’den fazla Collège du Léman mezunundan oluşan bir ağ vardır ve bunların çoğu çok uluslu üst düzey organizasyonlarda liderlik pozisyonundadır.

Uluslararası bir İsviçre okulu olarak yaptığımız her şeyde en yüksek mükemmellik standartlarını belirliyoruz.

Collège du Léman, İsviçre’nin ünlü olduğu kesinlik ve mükemmelliğe sahip bir öğrenme deneyimi sunmak amacıyla önde gelen bir İsviçreli eğitimci tarafından kurulmuştur.

Tarafsız İsviçre kültürümüz, tüm milletler, kültürler ve inançlar için kapsayıcı, güvenli bir aidiyet duygusu sağlar.

Dünya çapında prestijli bir okul olarak tanınmaktan gurur duyuyoruz, ancak aynı zamanda öğrencilerimizde alçakgönüllülük ve sosyal sorumluluk duygusu besliyoruz.

Tarihimiz

1950’lerin sonlarında Francis ve Inge Clivaz, birçok uluslararası işletme ve kuruluşa ev sahipliği yapan bir şehir gördüler. Bir dizi çok taraflı kuruluş, sivil toplum kuruluşu ve çok uluslu şirket, genel merkezlerini Cenevre’de kurmaya başladı.

Cenevre’nin birçok farklı ülkeden gelen öğrencilere gerçek anlamda uluslararası bir eğitim sağlayabilecek ve hem öğrenciler hem de veliler için sıcak ve güvenli bir atmosfer sağlayabilecek bir okula ihtiyacı vardı.

İletişim Bilgileri

Telefon Numarası :+41 22 775 55 55

E-Posta Adresi : [email protected]