İtalya Lise Eğitimi

Neden İtalya’yı Seçmeliyiz ?

İtalya,Dünyanın en büyük sanat, mimari ve gastronomi eserlerinin çoğuna ev sahipliği yapan İtalya, başka hiçbir şeye benzemeyen, heyecan verici, ilham verici ve hareket ediyor” diyor. Gerçekten de, çok az insan İtalya’nın ziyaret etmek için harika bir yer olmadığını iddia edebilir.

1.Herkesin Görmek İstediği Bir Yer

Fondazione Alma Mater, Rome Business School, Free University of Bozen Bolzan, University of Parma, University of Trieste, Üniversite gibi önde gelen okullarda okumak için her yıl bu pitoresk yarımadaya akın eden on binlerce insanla İtalya uzun zamandır uluslararası öğrencilerin ilgi odağı olmuştur. Siena’lı. 

Üniversite Dergisi’nin ABD’li öğrenciler için yurtdışındaki en iyi eğitim destinasyonları sıralamasında İtalya, İspanya, Fransa, Almanya, İrlanda, Çin, Avustralya, Kosta Rika ve Japonya’yı geçerek İngiltere’nin ardından ikinci sırada yer aldı. Aslında, 2017 – 2018’de yurtdışında okuyan ABD’li öğrencilerin yüzde ondan fazlası bunu İtalya’da yaptı. 

2. İtalyanca Öğrenebilirsiniz

 

İtalyanca sadece İtalya’nın resmi dili değil, aynı zamanda İsviçre’nin bazı bölgelerinin resmi dilidir. İtalyanca ayrıca Avrupa Birliği ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın resmi dilidir. 

Romantik dillerin en romantiki olarak kabul edilen İtalyanca, hem kültür hem de zevk açısından dünyanın en çok çalışılan dilidir . İtalya’nın zengin kültürü ve tarihi nedeniyle İtalyanca, sanat tarihi, edebiyat, arkeoloji, felsefe, müzik, yemek, moda ve tasarım ve daha fazlasını sevenler için paha biçilmez bir dildir. Bu alanlardan birinde çalışmayı umuyorsanız, İtalyancada akıcılık işverenler için önemli bir satış noktası olabilir. 

AB’nin üçüncü en büyük ekonomisi ve nominal GSYİH’ye göre dünyanın sekizinci en büyük ekonomisi olarak, gelişen ihracat pazarı ve güçlü ticari yatırım sayesinde İtalyanca, iş dünyası için de önemli bir dildir. Bu ve diğer nedenlerle, British Council’in Gelecek için Diller raporunda İtalyanca , önümüzdeki yirmi yıl için Birleşik Krallık için daha önemli olan on dil arasında yer aldı .