Kanada Lise Eğitimi

kanada lise eğitimi

Kanada’da Lise Okumak

Kanada’da Lise Okumak ,Akademik kalite açısından yüksek ancak öğrenim ücreti uygun – Kanada, öğrenciler için en iyi eğitim destinasyonlarından biridir. Ağustos 2019’a kadar Kanada, ülkedeki her seviyede okuyan yaklaşık 70.000 uluslararası öğrenciye sahipti.Kanada üniversite başvuru yapmak ücretsizdir fakat öğrenim ücretlidir.

Kanada Lise Başvuru

Kanada Lise Başvuru yapmak için ilk olarak eğitim görmek istediğiniz okulu seçmelisiniz.Okulunuz Kanada devlet lisesi yada Kanada özel lisesi olabilir veya Kanada yatılı lisesi yada günlük olabilir.Bunları araştırdıktan sonra Kanada Lise Başvurusu yapabilirsiniz.

 

KanAda LİSELERİNE

Kanada Liserine Giriş yapmak için öncellikle başvuru yapmalısınız.Eğer eğitim göreceğiniz lise Kanada devlet lisesi ise başvuru yapıp kayıt olabilirsiniz.Kanada lise fiyat bilgisi almalısınız.Okulunuz yatılımı yada günlük seçimini yapmalısınız.Eğer ki Kanada özel lisesine gidecekseniz kayıt için ücret ödemek zorundasınız.İşte sizin için bazı Kanada devlet ve özel okulları.

Kanada Devlet Liseleri :

  • Ottawa-Carleton District School Board.
  • Toronto District School Board.
  • Upper Grand District School Board.
  • Simcoe County District School Board

Kanada Özel LİSeleri :

  • Bodwell High School (Vancouver)
  • Columbia International College (Hamilton)
  • Royal Crown Academic School (Toronto)
  • Braemar College (Toronto)

KANADA LİSE FİYATLARI

Kanada Devlet Lise Fiyatları

Kanada devlet liseleri ortalama 12.000 Kanada Doları ile 18.000 Kanada Doları arasındadır.

Kanada Özel Lise Fiyatları 

Özel lise ücretleri 20.000 ile 40.000 Kanada Doları arasında değişiklik göstermektedir.

Kanada Lise Eğitimi

Akademik düzey, ekonomik eğitim seçenekleri ve serüven: Kanada eğitim için en ideal ülkelerden biridir. Kanada 250.000’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve son yıllarda denizaşırı ülkelerden giderek artan sayıda öğrenciden eğitim için talep almaktadır.

ALBERT COLLEGE

albert college

Albert College, 1857 yılında kurulmuş köklü bir kurumdur. Toronto’dan sadece iki saat uzaklıkta olan Belleville şehrinde yer almaktadır, ve anaokulundan 12. Sınıfa kadar öğrencilere eğitim vermektedir. Albert College nüfus olarak çok büyük olmamasına rağmen öğrencilere çok çeşitli bir ders programı sunmaktadır ve bu ders programı, Ontario Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği standardların çok üzerindedir.

Bünyesinde 20’den fazla ülkeden gelen pek çok uluslararası öğrenci barındıran Albert College, evlerinden uzakta olan öğrencileri için üniversite danışmanlığı, konaklama, sağlık ve beslenme alışkanlıkları gibi pek çok konuda hizmet ve yardımda bulunmaktadır. Ayrıca okulun haftasonu aktiviteleri de öğrencilerin kişisel gelişimini sağlamaya yöneliktir.

Hayata hazırlanmaya yaşlarda olan öğrenciler için kariyer danışmanlık, liderlik ve kariyer hazırlık gibi programlar verilir. Öğrencilere iletişim, liderlik, takım çalışması gibi kurslar sunulur ve portfolyo hazırlama gibi işlerde asistanlık görevleri verilerek iş hayatı için tecrübe kazanmaları hedeflenir. Kampüs içerisinde kız ve erkek yatakhaneleri ayrıdır, ayrıca bu durum ilköğretim ve ortaöğretimiçin de geçerlidir. Bütün yurtlarda TV/DVD ve oyun ekipmanlarının bulunduğu geniş dinlenme odaları, çamaşırhane ve yemek alanları bulunur. Tüm odalarda internet bağlantısı vardır, ayrıca yatılı öğrencilere yardımcı olmak için görevlendirilmiş rehberler 7/24 yurtlarda mevcuttur.

WEB SİTESİ : https://www.albertcollege.ca/

APPLEBY COLLEGE

appleby college

1911 yılında kurulan Appleby College, Ontario’nun Oakville kentinde bulunur. Her sınıfta ortalama 14-16 öğrenci bulunduran, ve misyonları arasında özel ve birebir eğitime önem vermeyi vurgulayan bir okuldur. Okulda öğrenim gören 700 öğrencinin yaklaşık 240 tanesi başka ülke ve kültürlerden gelmektedir, ve bu sebepten uluslararası öğrenciler için çok sıcak bir ortamdır. Çok sık aralıklarla Cumartesi günleri, öğrenciler için çeşitli yerlerde turlar ve geziler düzenlenir.

Appleby, G20 Okullarının tek Kanada üyesidir. Ayrıca International Round Square Organizasyon ve Kanada Bağımsız Okullar Atletizm Derneği üyesidir. Appleby, Kanada Eğitim Standartları Enstitüsü tarafından akredite edilmiştir. 13 Ekim 2006’da, Maclean Magazine, Appleby’yi Kanada’nın En İyi 100 işvereninden biri olarak seçti, ve genellikle tamamen üniversitelerin olduğu bu liste içerisinde Appleby bu farkı alan ilk lise.

WEB SİTESİ: http://www.appleby.on.ca/

BRONTE COLLEGE

bronte college

Bronte College, Kanada’nın Mississauga kentinde bulunan özel, mesleki eğitim veren bir gün ve yatılı lisedir. 1991’de kurulan okul 9-12. sınıfların yanı sıra AP (Advanced Placement) derslerini de sunmaktadır. Okul, Hurontario ve Bronte College Court’un köşesinde ve Mississauga’nın kalbinde yer almaktadır. Bronte, Square One Alışveriş Merkezi’nden otobüsle sadece 10-15 dakika uzaklıktadır ve birçok mağazanın yakınındadır. Gençlere hitap eden bu konumunun yanı sıra, ayrıca 30’dan fazla ülkeden gelen pek çok uluslararası öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır.

Akademik mükemmellik ve bireysel büyümeyi vurgulayan bir öğrenme ortamı sağlamayı taahhüt ederek, Bronte topluluğunda açık fikirlilik, katılımcılık ve saygı geliştirmeye çalışıyor.

WEB SİTESİ:  http://brontecollege.ca/

 

BLYTH ACADEMY

blyth academy kanada

Blyth Academy, ikinci öğretim üzerine yoğunlaşan ve pek çok yerde kampüsü olan bir okuldur. Uluslararası bazlı, ve dünyanın her yerindeki eğitim sistemlerine uygun bireyler yetiştirmek misyonu edinmiş olan Blyth, eğitim tarihi boyunca pek çok ilke imza atmıştır. Bunların arasında Fransa’da bir Kanada lisesi, Lycée Canadien en France, kurması da vardır. Bir üniversite kampüsü olmasının yanı sıra, Universite Canadienne En France ve Oxford Üniversitesi kampüsünde ilk akredite lise programı olma farkını da taşır.

Blyth Academy, Kanada’nın en çok kayıt alan özel okulu olma özelliğini taşır. Ortalama sınıf ebadı, bireyselleştirilmiş öğretim ve deneyimsel bir yaklaşımla Blyth Akademi mükemmel bir üniversite hazırlığı sunar. Mezunlarının % 98’inden fazlası ilk tercihleri olan üniversite ve yüksek okullarına devam ediyor. Bu yıl öğrenciler, Cambridge, Harvard, Yale, Stanford ve MIT gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinden bazılarına kabuller aldı.

2015’de Washington DC’de Blyth-Templeton Academy açıldı  ve 2016’da Orta Eyaletler Birliği’nden Adaylık Akreditasyonu alındı. Eylül 2016’da Blyth, Katar’da bir kampüs açtı ve önümüzdeki sene içerisinde de Floransa’da yapılan kampüsü eğitime başlayacak.

WEB SİTESİ: https://blytheducation.com/

BODWELL COLLEGE

bodwell20high20school20(53)

Bodwell Lisesi, Kuzey Vancouver, British Columbia’da bulunan, 8-12. sınıflar ve üniversiteye hazırlık imkanı sunan özel bir eğitim-öğretim yatılı okuldur.

1991 yılında kurulan okul, Eylül 2003’t Burrard Inlet’e ve Vancouver limanına bakan Kuzey Vancouver’daki Harbourside Drive’daki yeni tesisine taşındı. Bodwell’in misyonu  “dünyadaki öğrencilere kültürel bakımdan çok yönlü bir ortam sağlamak ve aktif öğrenciler haline gelmelerini sağlamak ve dünyaya olumlu katkıda bulunan çok yönlü vatandaşlar olmak dır. Bodwell’in dersleri, British Columbia Eğitim Bakanlığı tarafından verilen İl Müfredatını takip eder. Mezuniyet programını yerine getiren öğrenciler, Kanada Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çıkarılan lise mezuniyet diplomasını alırlar. Orta ve üst sınıflar, Bodwell öğrencilerinin ihtiyaçlarına en iyi uyacak şekilde uzmanlaşmıştır.

Sonbahar 2016 öğretim yılından itibaren Bodwell College, 40’ın üzerinde ülkeden uluslararası öğrenciyi bünyesinde barındırmaya başladı.

WEB SİTESİ: http://bodwell.edu/

COLUMBIA INTERNATIONAL COLLEGE

Columbia_International_College_1990

Columbia International College, Ontario, Kanada’nın Hamilton şehrinde bulunan Ainslie Wood bölgesinde özel bir yatılı okuldur. 2014 yılı itibarıyla, okul 70’den fazla ülkeden gelen öğrencilere ve ciddi bir uluslararası nüfusa sahip sahiptir. Columbia International College, Ontario Bağımsız Okul Dernekleri (ISAO) üyesidir.

1994’ten beri, mezunlarının %100’ü, birçoğu burslu ve ödüllü olarak, Kanada ve dünya çapında en iyi üniversitelere kabul edildi. Her yıl CIC mezunlarının %70’inden fazlası University of Toronto, University of Waterloo, McMaster University, UBC ve McGill University’ye kabul edildi. Akademik eğitime verdiği önemle tanınan Columbia International College’ın öğretmenlerinin %40’ının Doktora veya Master derecesi vardır, birçoğu ise yurtdışı öğretim deneyimine sahiptir. 20:1’lik düşük öğrenci-öğretmen oranı sayesinde öğrenciler ihtiyaçları olan ilgiyi alırlar.

Bunun yanı sıra çok güvenli bir yurt sistemine sahiptir. 3 adet erkek ve kız öğrenciler için ayrılmış yurtları bulunmaktadır. Yurt Müdürleri öğrencilerin güvenliği için 7/24 çalışmaktadır, ve tüm yurtlarda 7/24 kamera sistemi ve giriş kontrollü kapı sistemi mevcuttur.

WEB SİTESİ: http://www.cic-totalcare.com/tr/

OTTAWA-CARLETON SCHOOL BOARD

ottowa carleton school board

Ottawa-Carleton Bölge Okul Kurulu (OCDSB), Doğu Ontario’daki en büyük okul yönetim kurulu olup, öğrencilere Ottawa şehri olarak bilinen 2.760 kilometrekarelik bir alanda hizmet vermektedir. Ontario eyaletinde okul nüfusu bazında yedinci en büyük kuruluştur. Öğrencilerimiz toplam 143 okuldan gelmektedir: 113 ilkokul (iki Özel Eğitim ilkokulu dahil olmak üzere), 25 lise ve 5 ikincil alternatif eğitim. Ontario eyaleti içerisindeki okul sayısı ve senelerdir devam ettirdiği kalite ve güven standartları sayesinde, OCDSB her öğrenciye hitap edebilecek pek çok farklı tipte eğitimi içinde barındarmaktadır. Bunlara French Immersion, Özel Eğitim ve IEPs de dahildir.

WEB SİTESİ: https://www.ocdsb.ca/

RIDLEY COLLEGE

ridley college

Yaklaşık 130 yıldır Ridley College, genç erkekleri ve kadınları Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve dünyanın her yerinde üniversite eğitimine hazırlama konusunda uluslararası bir ün kazanmıştır. 1889’da kurulan ve 1973’ten beri karma eğitim, 60’tan fazla ülkeden gelen öğrenciler, kampüste, yaşamanın ve öğrenmenin bir arada var olduğu bir meslektaş atmosferinde temsil edilmektedir. Ridley College, iş başında bir Küresel Köydür.

90 dönümlük bir kampüste yer alan Ridley College’ın üstün tesisleri arasında 350 kişilik bir gösteri sanatları merkezi, modern sınıflar ve laboratuvarlar, güzel bir Gotik şapel, buz hokeyi arenası, iki spor salonu, yüzme havuzu, tenis kortları, 10 oyun alanı ve fitness merkezi bulunmaktadır. . Yüzlerce dizüstü bilgisayarı birbirine bağlayan bir fiber optik ağ, öğrencilere kampüs çapında kablosuz İnternet erişimi sağlar.

Ridley College olağanüstü bir atletik geleneğe sahiptir ve müzik, drama ve görsel sanatlarda güçlü programlar sunar. Ridley’nin akademik müfredatı, SAT hazırlığı ile desteklenen, yarıyıl dışı, ileri düzey bir programdır. Ridley College, O.S.S.D. ve Kanada’da Uluslararası Bakalorya (IB) süreklilik programını sunan tek karma bağımsız yatılı okuldur.

WEB SİTESİ: http://www.ridleycollege.com