BODWELL COLLEGE

Bodwell Lisesi, 8 ila 12. sınıflar ve üniversite hazırlığı sunan özel, karma eğitim veren bir yatılı okuldur. Güzel Kuzey Vancouver, British Columbia, Kanada’da bulunan Bodwell’in kampüsü, Burrard Inlet’e ve güzel Vancouver silüetine bakmaktadır. Kanada yatılı okulları arasında bir lider olarak tanınan okulumuzun hem yerel hem de uluslararası öğrencilerden oluşan çeşitli öğrenci nüfusu, onu öğrenmek, çalışmak, oynamak ve ömür boyu sürecek anılar ve dostluklar kurmak için zengin ve heyecan verici bir yer haline getiriyor.

Bodwell, BC Eğitim Bakanlığı’na kayıtlı ve bu bakan tarafından denetleniyor. 12. Sınıf akademik programımızı başarıyla tamamlayan tüm Bodwell öğrencileri, British Columbia eyaleti tarafından verilen, dünya çapında tanınan bir mezuniyet sertifikası olan Dogwood Diploması alacaklardır. Bodwell’de alınan ders kredileri denklik için öğrencinin kendi ülkesine transfer edilir. Öğrencilerimizin çoğu, Bodwell’den sonra çoğu akademik burslu kolej veya üniversitede ortaöğretim sonrası eğitim almaya devam ediyor.

Okulun Vizyon ve Misyonu

Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler için kültürel açıdan çeşitli bir ortam sağlamak ve onların dünyaya olumlu katkıda bulunan aktif öğrenenler ve çok yönlü vatandaşlar olmalarını sağlamaktır. Okulumuzun toplumda yüksek akademik standartları yakalayan, öğrencileri ve mezunları iyi karakterli vatandaşlar olarak tanınması hayati önem taşımaktadır. Misyonumuzun başarısını ölçmek için en önemli kriter, vizyonumuz doğrultusunda öğrenci çekebilme yeteneğimiz olacaktır; ortaöğretim sonrası kurumlara giren yüksek sayıda mezun öğrenci; ve sonuçta Bodwell okul topluluğu tarafından hissedilen memnuniyet ve ödül duygusu.

Vizyonları

Bodwell, Kuzey Vancouver’da, muhteşem Vancouver Limanı ve Burrard Girişi’ne bakan son teknoloji tesislere sahiptir.

Bodwell’in özel Akademik ve İngilizce Hazırlık (AEP) programı ve üç aylık dönem sistemi, kısa sürede İngilizce akıcılığı sağlar.

Bodwell, dünya çapında 40’tan fazla farklı ülkeden gelen öğrencilerle zengin bir küresel çeşitliliğe sahiptir.

Bodwell’in Üniversite Hazırlık Programı, öğrencilere akademik olarak meydan okur ve onları Kuzey Amerika’daki en iyi okullara yerleştirmeyi amaçlar.

Bodwell’in çok dilli danışmanları kişisel gelişimi, akademik rehberliği ve üniversiteye girişleri kolaylaştırır.

Eğitim Ücretleri

Uluslararası Yatılı Öğrenci

Öğrenci Vizesi ile Yerleşik Olmayanlar / 2 Dönem Ücretleri (1,2,3)
ÖĞRENİM (5) 26.000 ABD Doları (CAD)
YATILI (6,7) 19.000 ABD Doları (CAD)
Müfredat Faaliyetleri ve Kulüpler (8) $900
BT Ücreti (9) $600
Sağlık Sigortası (11) $1.075
TOPLAM $47.575 (CAD)

Kanadalı Yatılı Öğrenci

Vatandaş veya Daimi Yerleşik / 2 Dönem Ücretleri (1,2,3)
ÖĞRENİM (5) 23.500 ABD Doları (CAD)
YATILI (6,7) 16.000 ABD Doları (CAD)
Müfredat Faaliyetleri ve Kulüpler (8) $900
BT Ücreti (9) $600
TOPLAM 41.000 ABD 

Kanada Günü Öğrencisi

Vatandaş veya Daimi Yerleşik / 2 Dönem Ücretleri (1,2,3)
ÖĞRENİM (5) 23.500 ABD Doları (CAD)
Müfredat Faaliyetleri ve Kulüpler (8) 900 dolar
BT Ücreti (9) 600 $
TOPLAM 24.500 ABD Doları (CAD)